سوالات متداول

در صورتی که جواب سوالات مد نظر خود را نیافتید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

آیا گواهی مهارت فنی حرفه ای در سایر کشورها معتبر می باشد؟

بله. این مدارک به علت دارا بودن کد ملی آموزش شغل، بین المللی بوده و در 186 کشور معتبر بوده و به رسمیت شناخته می شوند. همچنین قابل ترجمه رسمی می باشند.

آیا هر آموزشگاهی می تواند گواهی بین المللی صادر نماید؟

خیر. تنها آموزشگاه مجاز به صدور گواهی بین المللی، اموزشگاه فنی حرفه ای تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای می باشند که حتما بایستی در زیرشاخه و حرفه ی مربوطه دارای مجوز برگزاری دوره از طرف سازمان فنی حرفه ای کل  باشند تا بتوانند گواهی مهارت برای یک رشته خاص را صادرنمایند.

دوره های مهارتی کار بارزین برای چه رده سنی و چه جنسیتی برگزارمی شود؟

این دوره ها در چندین مهارت مختلف از جمله اجرای کفپوش-ساخت قالب سیلیکونی-ساخت انواع تابلو رزینی و قطعات دکوراتیو وودگلس….برگزار میشود. متقاضیان خانم و آقا در صورت علاقه مندی به هرکدام از مهارت ها می توانند اقدام به ثبت نام در دوره نموده و هیچ محدودیت سنی و جنسی برای یادگیری این مهارت ندارند.

با یادگیری کدام مهارت می توان کسب درآمد نمود؟

کسب درامد از هر مهارتی بستگی به توانایی های شخص مهارت آموز  دارد. کاراموز بایستی برای کسب درامد یک بازده زمانی چند ماهه در نظرگرفته و در کنار تمرین و پشتکار در یادگیری هرچه بیشتر مهارت  بایستی برنامه ریزی برای کسب مهارت فروش و بازاریابی را  نیز انجام دهد. قطعا کاراموز دارای پشتکار و استعداد و برنامه ریز می تواند از مهارت اکتسابی کسب درامد داشته باشد.

آیا با مدرک فنی حرفه ای می توان وام گرفت؟

بله، کاراموزان دارای گواهی مهارت فنی حرفه ای می توانند اقدام به دریافت وام خوداشتغالی  نمایند.

مراحل دریافت گواهی مهارت فنی حرفه ای(مدارک بین المللی) به چه صورت هست؟

کارآموز بعد از گذراندن دوره مهارتی در اموزشگاه فنی حرفه ای پیشگامان کارافرین از طریق پرتال اموزشگاه جهت شرکت در ازمون آنلاین معرفی می شود. با کسب حد نصاب نمره ازمون انلاین، کارآموزجهت ارزیابی مهارت کار عملی در یک امتحان عملی شرکت خواهد کرد.